שירותים

ימי הנופש נועדו לתת מענה לצרכים הרגשיים וחברתיים של כל אחד מבני המשפחה באמצעות הרצאות, דיונים בקבוצות קטנים, קבוצות תמיכה הדדיות, תרפיה באמנות, ואינטראקציה עם בני גילם. ימי נופש אלו המאפשרים למשפחות לעסוק באותו סוג של כיף מלא פעילויות שהם נהנו באופן קבוע לפני שמחלת ילדם נכנסה לחייהם.

קמפ שמחה, מחנה הקיץ היהודי העולמי הראשון ע"ש ד"ר סמואל אברהם, מעניק ליותר מ-200 ילדים חולי סרטן ומחלות קשות אחרות מכל רחבי העולם שלושה שבועות של הנאה ונופש. הילדים החולים נוטלים פסק זמן רגשי ופיזי, משגרת הטיפולים הקשה ומבלים תחת פיקוח רצוף של צוות רפואי מיומן בהרי הקטסקיל שבניו יורק, כמדי שנה מממן "חיינו" עבור למעלה מ-50 ילדים מישראל את הנסיעה והשהות ב"קמפ שמחה" המפורסם.

"The Hope Tour" מעניק ל 20 ילדים חולים סרטן טיול בלתי נשכח במדינה אפריקה הרחוקה. במהלך הטיול של אחד עשרה ימים, הם פוגשים אנשים נפלאים ביוהנסבורג ובקייפטאון, ולאחר מכן נוסעים לתוך הג'ונגל לחוות את שמורת הטבע שהיא כל כך ייחודי באפריקה.

ההתמודדות עם המחלה תובעת מאמץ נפשי וגופני עצום הן מההורים, והן מהילד החולה ומהמשפחה בכלל. כדי לאפשר יציאה מהשגרה התובענית, אגירת כוחות והתרעננות, יוזם הארגון חופשות בסופי שבוע כמו גם במהלך השבוע.

מתנדבים מוכשרים מיצרים קשר קרוב עם הילד החולה, וכן גם עם האחים שלו או שלה. המתנדב הופך לחלק בלתי נפרד מהמשפחה, ולעתים אף כקרוב משפחה ממש. תוכנית אחות הגדולה/ האח הגדול משאילה יד אוהבת ואוזן קשבת כל פעם לפי הצורך. המתנדבים נשארים בקשר תכוף עם בני הנוער שהוקצה להם, אחים ואחיות גדולים גם משמשים כקשר חיוני בין הילד החולה לארגו חיינו.

מתנדבי "חיינו", העוברים מיון והכשרה על ידי הארגון, ישמחו לבקר את ילדכם בבית או בבית החולים, ולהציע לכם ולו תמיכה, עידוד ועזרה מעשית.

לקראת חנוכה, מתנדבי "חיינו" פושטים על כל מחלקות האונקולוגיות בבתי החולים בארץ, וממלאים טפסי בקשות עם הילדים החולים, כל ילד מבקש לעצמו מתנה שכל שיחפוץ, ולאחר מכן הוא מבקש מתנות גם לאחיו שממתינים לו בבית שיחלים ויחזור, בקשות אלו משודרות לכל העולם, ואנשים עם לב רחב עוזרים לנו למלא את הבקשות עד האחרון שבהם, במסיבת חנוכה, שמתקיימת כבכל שנה באולם ענק, עם תזמורת, להטוטנים, וריקודים, מחולקים לכל הילדים החולים את הבקשות שביקשו לעצמם ולאחיהם.

ו…כן..גם על האמא של הילד החולה חשבנו, חיינו פיתחה תכנית ייחודית לאימהות הגיבורות שלנו. יום חסר דאגות להגביר את הרגיעה, פינוקים, ו" מתיחת פנים "רגשית, כדי שתוכלנה להתמודד עם האתגרים הלא פשוטים העומדים בפניה.

יחידת מתנדבים מיוחדת מבקרת מדי שבוע במחלקות הילדים בבתי החולים בישראל כשהם מצוידים במשחקים, ביצירות ובשלל הפעלות מהנות. המתנדבים מחלקים פירות טריים ועוגיות מאפה בית לילדים, להורים ולצוות הרפואי, בכדי להפיח במחלקות רוח חיים, חיוך ותקווה.

מתנדבים מנוסים נכונים למלא את מקומכם ביום ובלילה, בכל ימות השבוע ואף בשבתות וחגים ולשהות לצד מיטתו של ילדכם בבית החולים או בבית.

הם ביקורים שיגרתים בביתם של משפחיתנו ברחבי הארץ.

‪"חיינו" מפעיל קרן תמיכה למימון הוצאות נסיעה לבתי חולים, למרכזי טיפול ולמרפאות. בנוסף, מסייע הארגון במימון הוצאות לא-רפואיות הנובעות ממחלתו של הילד.‬‬

"חיינו" מעניק פיאות לילדים הסובלים מנשירת שיער כתוצאה מהמחלה ומהטיפולים‪.‬‬‬‬

לכל משפחה מוצמד רכז/ת משפחה מנוסה ומקצועי, אשר משמש איש קשר המשפחה לבין "חיינו". רכז המשפחה יתאם עבורכם את קבלת השירותים השונים של הארגון ויסייע לכם בקבלת שירותים קהילתיים נוספים.

ברגעים הקשים, עומדים לרשותכם שירותי תמיכה וייעוץ באמצעות הטלפון או במרכזי הייעוץ הקהילתיים של "חיינו". פסיכולוגים ואנשי מקצוע מנוסים יסייעו לכם בהתמודדות ויעניקו לכם תמיכה ועידוד.

הארגון מסייע בהשאלת מכשירי וידאו, ספרים ומחשבים לילדים הרתוקים למיטתם בבית החולים או בבית. כמו כן ניתן להשיג קלטות חינוכיות ועלילתיות במגוון נושאים לצפייה ולהאזנה.

חיינו יצר מקום, שבו ילדים חולים ואחיהם יכולים לברוח מהתלאות ולשחק במשך שעות עם טכנולוגית המשחק המתקדמות בחדר משלהם, יחד עם שולחן ביליארד, פינג פונג ומשחקי שולחן כדורגל. ג'מבורי לגילאי 6 חודשים ומעלה

חיינו מספק שירות הסעות לחולים ולבני משפחותיהם אל בית החולים ובחזרה, למרכזי טיפול ולמרפאות